Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Polska i Euroland

Fale Elliotta:

Polska i Euroland: DY.F (DAX), MX.F (CAC40), X.F (FTSE100), FW20, MW40 i WIG; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;

UWAGA!: Aby zakupić pakiet należy najpierw zarejestrować się w Serwisie i zalogować.

Fusy na tydzień 24'09 2009-06-07 02:29

POLSKA I EUROLAND

DAX (interwał weekly i 60 min):

dax1 wk dax 1 60min

dax2 wk dax2 60min

Na DAX sytuacja podobna do tej z rynków w USA z tym, ze w wersji pierwszej wyjście fali (c) ponad falę (a) zanegowało koncepcję trójkąta zwężającego się. Możliwy jest Flat jako 4 Primary lub trójkąt rozszerzający się. Obie wersje jednak implikują zejście poniżej dołków z marca br. albo falą piatą Primary lub falą (d) trójkąta. Trójkąty rozszerzające się są jednak dość rzadkie więc pozostawiam Flat.
Wersją preferowaną jest wersja druga oznaczeń.

FW20 (interwał 60 min i 5 min):

fw20 60min fw20 5 min

(…) Jest sporo niewiadomych więc zajmowałbym pozycje jedynie w przypadku potwierdzenia oznaczeń a więc kontynuacji spadków.

No i dobrze bo byłyby wciry. Tym, co zarzucają mi nierzetelność wyboldowałem tekst z zeszłego tygodnia, choć wątpię by to coś pomogło.

Ruch w górę, pomimo kierunku, w dłuższym okresie skomplikował sprawę bykom bo utworzył siedem podfal zamiast pięciu. Siedem to liczba korekty nie hossy, więc gdyby miało się na tym zakończyć wnioski mogą być tylko jedne. O tym przekonamy się jednak później.

Wracając do sytuacji obecnej na FW20 cały ruch od marcowych dołków oznaczam jako korektę złożoną WXY z Zigzagiem (Y) jako końcowym akordem. Potwierdzeniem oznaczeń będzie wejście w zakres fali A Zigzaga a więc poziom c.a. 1900 pkt. Na uwagę zasługuje równość fal A i C w Y oraz modelowy wręcz impuls C, który przedstawiam na oddzielnym wykresie. Klasyka gatunku.
Kontynuacja ruchu wzrostowego bez zachodzenia fal utworzy impuls wzrostowy i zaneguje oznaczenie.

fw20 klasyka

Jeżeli chodzi o samą Double 3 to trochę statystyki. Fala W w formie Flat to 82% przypadków (ZZ – 18%), fala Y w formie Zigzaga to 55% przypadków. W naszym przypadku nawet więcej bo zasada zmienności wyklucza Flat (22% przypadków) jako drugi segment. Możliwy jest jeszcze trójkąt (23%), którego jako żywo nie widać. Stop- loss wiadomy. Zapinamy pasy.

WIG, MW40 (interwał weekly, EOD i 60min):

wig wk wig eod wig 60min

Na WIG i MW40 wspomniany ruch również namieszał. Mimo że na tych indeksach możliwe jest rozpisanie impulsu to na WIGu proporcje ruchu zostały zwichrowane. Klasyczne zależności Fibonacciego ni jak się mają do długości fal w tak rozpisanym impulsie. Może oprócz 5 = 62% x 1. Pozostałe zależności jakie znalazłem to 162% x 1 = 3+5. Niby jest ale nigdzie w literaturze nie spotkałem się z takim układem. Chyba, że ruch w górę będzie kontynuowany.
Mankamentem jest również brak zmienności pomiędzy falą 2 i 4 różowe oraz wspomniany powyżej dobrze zarysowany układ siedmiu fal zamiast pięciu. Albo czeka nas kontynuacja ruchu albo… Zobaczymy. Na razie skończyliśmy jakąś piątkę w ruchu od 25 mają a sposób znoszenia tego ruchu powie nam więcej o całej strukturze.

mid wk mid eod mid 60min

MW40 pod względem proporcji ruchu wygląda zdecydowanie lepiej, żeby nie powiedzieć dobrze, choć i tu nie jest zachowana reguła zmienności – samo to jest jednak mniej istotne.


< Wstecz